Menu
ZŠ Hostouň

Studijní vzdělávací zájezd do Londýna

Studijní vzdělávací zájezd do Londýna

Naše škola nedávno absolvovala studijní vzdělávací program v jednom z nejúžasnějších měst světa – v Londýně! Zájezd probíhal v termínu od 17. 3. do 22. 3. 2024 a přinesl žákům nezapomenutelné zážitky a nové poznatky.

Celá cesta byla samotným dobrodružstvím. Naši žáci se vydali autobusem směrem k francouzskému přístavu Calais, odkud pokračovali trajektem přes fascinující průliv La Manche. Po příjezdu do Londýna následovala bohatá nabídka programu, která zahrnovala prohlídku města a jeho okolí. Po celou dobu pobytu jsme bydleli v hostitelských rodinách, kde jsme se cítili jako doma a zažili autentickou atmosféru londýnského života.

První den ve Velké Británii začal procházkou parkem Greenwich, kde jsme měli možnost navštívit nultý poledník, Royal Observatory a National Maritime Museum. Poté jsme se přenesli do srdce Londýna, kde jsme prozkoumávali pamětihodnosti jako Tower of London nebo Tower Bridge. Nechyběla ani plavba vyhlídkovou lodí po řece Temži. Večer jsme zakončili jízdou na obřím vyhlídkovém kole London Eye, které nám nabídlo dechberoucí výhled do širokého okolí.

Druhý den jsme se ponořili do bohaté historie a kultury Londýna. Navštívili jsme královskou rezidenci Kensington Palace, Albert Memorial a prozkoumali Natural History Museum. Odpoledne jsme si dopřáli čas na nákupy na slavné Oxford Street a procházku po Hyde Parku.

Třetí den jsme se vydali na celodenní výlet do Windsoru a Legolandu. Dopoledne jsme obdivovali krásu královského města Windsor a navštívili zábavní park Legoland, který přinesl nekonečné zábavy a dobrodružství.

Čtvrtý den byl věnován návštěvě Hastings, kde jsme si prohlédli Smugglers Adventure a zříceniny Hastings Castle. Návrat do České republiky jsme završili večerním odjezdem.

Celý zájezd byl nejen zábavný, ale také vzdělávací. Naši žáci měli možnost poznat nové kultury, historii a architekturu a zároveň si užít spoustu zábavy. Děkujeme všem, kteří se podíleli na realizaci tohoto nezapomenutelného zážitku. Podívejte se sami, jak jsme si to užili.

Datum vložení: 27. 3. 2024 12:32
Datum poslední aktualizace: 27. 3. 2024 12:51

Základní škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1
1
2 3 4
1
5 6 7
8 9
1
10 11 12 13 14
15 16 17
1
18 19 20 21
22 23
1
24 25 26
2
27 28
29 30 1 2 3 4 5

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Pranostika na akt. den

Na mokrý duben, přichází suchý červen.

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na