Menu
ZŠ Hostouň

Školní výlet šesťáků

Školní výlet šesťáků

Žáci 6. ročníku se vydali na školní výlet do Plzně, aby navštívili Depo 2015 a v něm interaktivní výstavu "Cesta kolem světa za 80 dní". Příběh expozice odkazuje na slavný román Julese Verna. Děti se na startu výpravy ocitly v prostoru před obrovským kufrem. Jakmile do něj vstoupily, přesunuly se v čase do začátku 20. století a ocitly se v anglickém pánském klubu. V tu chvíli na zdi ožil visící obraz hrdiny románu Philease Fogga, který nás všechny vtáhl do děje a vyzval nás, abychom vykonali cestu kolem světa v šibeničním termínu stejně jako on.
Žáci měli za úkol projít devíti stanovišti, která symbolizovala různá místa celého světa od italských Benátek, přes bazar na Blízkém Východě,  savanou v Africe, Indii, po prales jižní Ameriky nebo mrazivou krajinu Arktidy. V každém z prostředí přitom museli vyřešit zapeklitý úkol, aby získali indicii do svého pasu a mohli pokračovat v cestě dál.
Jen ti nejšikovnější hráči dokázali včas objet celou planetu, správně vyřešit všechny úkoly a získat poklad samotného Philease Fogga. Nám se to podařilo a na konci cesty nám pan Fogg k úspěchu poblahopřál. Můžete se na naši úspěšnou cestu podívat v galerii.

Datum vložení: 13. 6. 2024 21:01
Datum poslední aktualizace: 13. 6. 2024 21:07

Základní škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když dne ubývá, horka přibývá.

Pranostika na akt. den

Co červen nedá do klasu, červenec nažene v času.

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na