Projektový den 6.+7. ročník

Projektový den - EKOSYSTÉM LES

Projektu se zúčastnili žáci 6. a 7. ročníku. Tento projekt byl vymyšlen k prohloubení učiva a propojení jednotlivých znalostí o ochraně lesa a jeho složek.  Žáci při realizaci projektu společně spolupracovali a při plnění úkolů uplatnili znalosti z přírodopisu a zeměpisu. V neposlední řadě si uvědomili  odpovědné chování k lesu. Realizace projektu proběhla v nedalekém lese, který spravuje jako revírník naše odborná vedoucí projektu Ing. Jana Vobořilová. Další odbornicí, která nás s ekosystémem seznamovala byla Ing. Veronika Kopačková. Obě tyto skvělé dámy pracují pro LČR.. Do terénu jsme vyrazili 19. května, kde jsme se hravým způsobem seznámili s jednotlivými složkami tohoto ekosystému. Čekalo nás mnoho názorně-demonstračních technik (jak roste semínko, frotáž borky aj.) a využili jsme několik pracovních listů (motivační příběh - lesní čarování, stromová patra, karty stromů aj.), které nás do daného ekosystému úplně vtáhly. Výsledkem tohoto projektu vznikla díla našich žáků - ptačí budky a plakáty. Na fotografie se můžete podívat zde.

Datum vložení: 2. 6. 2023 15:27
Datum poslední aktualizace: 2. 6. 2023 15:50