PROVOZ ŠKOL OD 27.2.2021

Zveřejněno: 27. 2. 2021, zapsal: Zdeňka Špinlerová, přečteno: 698x

 INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ
 OD 27. ÚNORA 2021 DO 21. BŘEZNA 2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200 (viz příloha), kterým se nad rámec dosavadních opatření zakazuje osobní přítomnost:

- žáků 1. a 2. ročníků základní školy

- dětí v mateřské škole

Základní školy poskytují těmto dětem nebo žákům vzdělávání distančním způsobem. Mateřská škola poskytuje vzdělávání distančním způsobem dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné.

Ošetřovné
Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení. Rodiče mohou informace o ošetřovném najít např. zde:
https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu

Nadále je povoleno:
- konání přijímacích zkoušek, závěrečných zkoušek, maturitních zkoušek, absolutorií a mezinárodně uznávaných zkoušek, a to bez omezení počtu osob.
Z obecného zákazu pohybu mezi okresy je mimo dalších i výjimka pro cesty za účelem účasti na vzdělávání včetně praxí a na zkouškách. Tedy je výjimka pro cesty za takovým vzděláváním (praxí) nebo zkouškami, které je možné v souladu s krizovými opatřeními nadále konat. Všem osobám, které dosáhly věku alespoň 15 let a využívají této výjimky, je nařízeno prokázat důvodnost využití výjimky písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu výjimky, viz krizové opatření č. 216 ze dne 26. února 2021 (viz příloha).

 

Přílohy:

file ico Usnesení vlády č.200 (144,1 KB) file ico Usnesení vlády č. 216 (154,4 KB) file ico Usnesení vlády č. 212 (149,5 KB)