INFORMACE PRO RODIČE

Zveřejněno: 19. 10. 2020, zapsal: Zdeňka Špinlerová, přečteno: 114x

Postup při žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020

Vážení rodiče,

s ohledem na uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020, budou moci rodiče dětí mladších 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Jak už jistě víte, škola nebude potvrzovat žádosti o ošetřovné.

Česká správa sociálního zabezpečení zatím přináší následující informace:

"Momentálně není ukončen legislativní proces zákona, který upravuje podmínky poskytování ošetřovného při současné epidemii, v příštím týdnu ho bude ve zrychleném režimu projednávat Poslanecká sněmovna.

Z tohoto důvodu žádáme rodiče, aby prozatím s řešením žádosti o ošetřovné vyčkali, než bude legislativní proces dokončen (pravděpodobně přelom měsíce října a listopadu). Na webových stránkách ČSSZ pak bude obratem zveřejněn nový formulář žádosti o ošetřovné, který rodič vyplní a předá svému zaměstnavateli. Není třeba se bát, že by Vám nárok na ošetřovné propadnul.

V tuto chvíli tedy rodiče, kteří zůstali s dětmi doma, musí pouze o této skutečnosti informovat svého zaměstnavatele."

Pro vás, rodiče, kteří hledají informace ohledně ošetřovného, přikládám tiskovou zprávu MPSV - viz příloha.

 

file ico MPSV -postup ošetřovné ze dne 16.10.2020 (192,2 KB)