KRIZOVÁ OPATŘENÍ VLÁDY VZHLEDEM KE COVID-19

Zveřejněno: 9. 10. 2020, zapsal: Renata Němcová, přečteno: 139x

Informace pro školy

Kvůli prevenci proti šíření epidemie koronaviru v České republice se vláda rozhodla od pondělí 12.řijna částečně uzavřít školy. Úplné uzavření se týká středních škol a vysokých škol. Odborná učiliště budou mít praktickou výuku. Základní školy budou vyučovat ve zvláštním režimu.

Školy by se měly znovu na plno otevřít 2. listopadu. Bude ale záležet na epidemiologické situaci. Školy se rozhodla zavřít vláda v reakci na vysoký nárůst počtu nakažených COVID-19.
Nejedná se však o úplné zavření škol. Žáci musí pokračovat v distanční výuce, základní školy budou v omezeném režimu fungovat.

Ministerstvo školství vyhlásilo na 26. a 27. října volno a prodlouží tak nadcházející podzimní prázdniny. Dva volné dny označil ministr Plaga (ANO) za „Dny boje proti covidu“.
Žáci tak podle současného plánu usednou do lavic 2.listopadu.